
Rydd et kulturminne tilbyr skoler, barnehager og idrettslag stipend på kr 4.000,- for å rydde og gjøre det tilgjengelig omkring et kulturminne i sitt nærmiljø. Formålet er at dette skal bygge bevissthet om lokale kulturminner og gjøre barn og unge stolte over sitt nærmiljø. I forbindelse med at skolene nå åpner igjen for fullt neste uke, lyser Norsk Kulturarv på nytt ut midler til å rydde kulturminner. Et av prosjektene tidligere aksjoner var å rydde rundt Dronning Sonja`s barndomshjem på Maihaugen (Foto: Camilla Damgård/Maihaugen)
– Dette er en fin uteaktivitet for skoleklasser nå når skolene må løse smittevernutfordringene under forskjellige vilkår, sier prosjektleder Randi Anita Skogum i Stiftelsen Norsk Kulturarv.
Søknad sendes til randi@kulturarv.no med en kort beskrivelse av prosjektet og tre bilder. Etter prosjektet er godkjent, utført og dokumentert vil skoleklassen få kr 4.000. For mer info klikk her eller kontakt oss på randi@kulturarv.no.