Norsk Smaksskules nye filmprosjekt, Kokkekompis er underveis - med Isak Qvenild Vikin(11) i hovedrollen. Der skal Isak og Arne Brimi lære hverandre og norske barn tips og triks på kjøkkenet.

I januar lyste Norsk Smaksskule ut en digital audition hvor barn og unge i grunnskolealder kunne sende auditionvideoer av seg selv på kjøkkenet – èn heldig vinner skulle få bli Norsk Smaksskules nye kokkekompis og være frontfigur for en filmserie som skal publiseres på Norsk Smaksskules digitale plattformer samt www.kulturarvskolen.no. Filmingen foregår i idylliske omgivelser på NaKuHel-senteret i Asker.

Denne uka ble det lettet tilstrekkelig på de strenge koronarestriksjonene til at filmingen kunne begynne. Filmene vil bli tilgjengelige på Norsk Smaksskules Facebook-side og på Kulturarvskolen.no.